Nasza firma oferuje państwu profesjonalne docieplenie domu metodą lekką -mokrą. Termoizolacja w dzisiejszych czasach jest kluczowym rozwiązaniem w budownictwie, zarówno nowych domów jak i modernizacji starych budynków mieszkalnych. Nasza firma zajmuje się dociepleniami od wielu lat, w związku z czym wiemy jakie są najlepsze rozwiązania technologiczne i jak wykonać pracę, aby Inwestor był w pełni zadowolony.

Docieplenia budynków – korzyści:

  • Po dociepleniu budynku znacznie spadają koszty związane z zużyciem materiałów opałowych
  • Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska
  • Zmniejszenie kosztów związanych z użytkowaniem klimatyzacji latem, ponieważ utrzymywana jest stała temperatura w pomieszczeniach
  • Wyeliminowanie kondensacji pary wodnej często będącej przyczyną rozwoju pleśni i grzybów na ścianach pomieszczeń
  • Docieplony budynek zyskuje znaczne walory estetyczne
  • Poprawienie geometrii budynku
  • Ograniczenie niekorzystnych  ruchów powietrza, które powodują przeciągi
  • Poprawa pod względem akustycznym budynku
  • Dzięki dociepleniu budynek jest bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych

Elewacje a badanie Podłoża

Przed przystąpieniem do pracy badana jest przyczepność podłoża polegająca na przyklejeniu kilku kawałków styropianu w poszczególnych miejscach budynku. Wszystko po to, by zbadać czy podłoże jest odpowiednio mocne, czy nie nastąpi rozerwanie w warstwie styropianu. Podłoże powinno być odpowiednio nośne, suche i równe, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność masy jak np. kurz, brud, tłuszcz, wosk itp. Podłoże należy również oczyścić z alg i innych nalotów np. mchów. W przypadku podłoża o słabej nośności jak głuche tynki, odpadająca farba itp. należy usunąć problem. Podłoże chłonne lub o zmniejszonej przyczepności gruntujemy odpowiednimi preparatami.

Montaż rusztowania oraz zabezpieczanie okien i drzwi

Żeby przystąpić do prac należy sporządzić projekt rusztowania, a następnie zamontować je w bezpieczny sposób przy budynku, aby podczas prac nikomu niestała się krzywda. Kolejno przystępujemy do oklejania okien listwą przyokienną z siatką i uszczelką. Listwy służą jako dylatacja pomiędzy ościeżnicą okienna, a tynkiem strukturalnym. Walory użytkowe listwy to: brak pęknięć na stykach ościeżnicy okiennej i tynku, brak dostawania się wody pod okładzinę termiczną przy glifie wokół okna oraz równe, estetyczne wykończenie tynku wokół okna. Następnie do listwy dylatacyjnej przyklejamy folie zabezpieczającą okna i drzwi przed klejem lub tynkiem. Folia jest zrywana po zakończeniu wszystkich etapów docieplenia.

Klejenie styropianu do ściany oraz kołkowanie

Po odpowiedni zbadaniu podłoża oraz  zabezpieczeniu okien i drzwi. Następnie przygotowaną masą klejową przyklejamy płyty styropianowe – od 5cm do 20 cm w zależności od potrzeb zamawiającego. Firma DT INVEST wychodzi na przód technologiom i do cięcia płyt styropianowych posiadamy odpowiednie maszyny, dzięki którym klejenie styropianu nie powoduje mostków cieplnych przez które ucieka ciepło z domów. Naszą zaletą jest to, że dbamy aby przy oknach nie było przelotów powierza. Kolejno montujemy 4 dyble na m2 oraz zamazujemy je klejem .

Narożniki oraz warstwa zbrojeniowa

Każdy róg budynku jest zabezpieczony narożnikiem z siatką. Aby nie występowały pęknięcia w rogu okna umieszczamy siatkę na łączeniach narożników 25cm X 30cm. Warstwę zbrojeniową wykonujemy wtapiając siatkę w klej z zakładką 10cm-15cm.

Tynk

Przed położeniem tynku, ściany przecieramy aby ewentualnie przeczyścić z brudu po kleju i gruntujemy odpowiednio przygotowaną masą. Tynk nakładamy ręcznie lub natryskowo w zależności od wizji Inwestora.

Malowanie elewacji

Oferujemy malowanie elewacji, które składa się z rozstawienia rusztowań oraz profesjonalnej reparacji tynku, po której następuje malowanie ścian farbami fasadowymi, akrylowymi lub silikatowymi.

Docieplanie ścian trójwarstwowych

Gwarantujemy profesjonalne docieplanie ścian trójwarstwowych, także starszych budynków.

Prace porządkowe

Po zakończeniu prac i wyschnięciu ścian zrywamy folie z okien oraz rozbieramy rusztowanie. Następnie doprowadzamy plac budowy do stanu przed przystąpieniem do pracy.

 

Wykonujemy docieplenia domów i docieplanie budynków przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

 

Elewacje i docieplenia budynków – DT INWEST Wrocław