Wykonujemy fachowe murowanie ścian. Wiemy jak bardzo istotne jest użycie właściwego cementu, który zapewnia otrzymanie odpowiedniej zaprawy oraz jakie są standardy murowania ścian. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować najlepszą jakość i dbałość o detale w trakcie wykonywanej pracy.

Murowanie ścian jednowarstwowych

Murowanie ścian jednowarstwowych, które pełnią rolę konstrukcyjną, a także izolacyjną. Grubość takich ścian wynosi około 36 – 50cm, jest to grubość niezbędna by ściana była wystarczająco ciepła. Do wykonania ściany jednowarstwowej stosujemy zaprawy ciepłochłonne lub klejowe. Ściana jednowarstwowa składa się z tylko jednej warstwy materiału budowlanego, czyli z bloczków, z betonu komórkowego lub pustaków z ceramiki poryzowanej, albo też z pustaków z keramzytobetonu.

Murowanie ścian dwuwarstwowych

Murowanie ścian dwuwarstwowych polega na zbudowaniu ściany nośnej z bloczków lub pustaków. Do takiej budowy stosuje się pustaki ceramiczne, beton komórkowy, keramzytobeton lub silikaty. Ich grubość najczęściej wynosi około 24cm. Ściana dwuwarstwowa pokrywana jest warstwą styropianu bądź wełny mineralnej (jest to druga warstwa), tzw. ocieplenie. Sama izolacja powinna mieć od 12cm grubości. Murowanie ścian dwuwarstwowych wykonuje się zazwyczaj z użyciem zwykłej zaprawy cementowo- wapiennej.

Murowanie ścian trójwarstwowych

Murowanie ścian trójwarstwowych opiera się na takiej samej technologii jak przy murowaniu ścian dwuwarstwowych, z tą różnicą, że przy murowaniu ścian trójwarstwowych pomija się ”zbrojenie” siatką zbrojącą i nie używa się tynku. Trzecią warstwą jest elewacja z klinkieru.

Ściany murowane dają większą swobodę do wykonywania niestandardowych brył budynków lub niekonwencjonalizowanych wykończeń pomieszczeń.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Prace murarskie – DT INWEST Wrocław